70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Budowanie historii w BIK

Budowanie historii w BIK

Historia z życia wzięta o marzeniu młodej osoby kupienia samochodu bez zdolności kredytowej oraz o potędze znaczenia kredytu ratalnego.

W dzisiejszych czasach szczerze bez kredytu czy pożyczki nie kupimy wszystkiego o czym marzymy. Z drugiej strony to świetna okazja aby zdobyć zaufanie różnych instytucji i mieć dobrą historię kredytową. W przyszłości każdy dorośnie, na tyle, że będzie myślał coraz częściej o założeniu rodziny,  będzie chciał się ustatkować i właśnie wtedy rodzi się pytanie: Skąd tu wziąć pieniądze na start?

Sama po sobie wiem, jak ciężko było o pierwszy kredyt pamiętam, że chciałam wtedy kupić swój pierwszy samochód zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Pracowałam, zarabiałam więc mogłam pozwolić sobie na spłatę rat. Niestety jak to przeważnie bywa w naszym życiu nie wszystko idzie po naszej myśli, a mianowicie nie miałam zdolności kredytowej wtedy nie wiedziałam, że nawet istnieje takie pojęcie. Moje marzenie o aucie w pewnej chwili prysnęło jak bańka mydlana. Najlepszym pomysłem było zaczęcie od czegoś mniejszego, podsunęła mi to właśnie osoba co pracowała w Banku, wtedy pierwszy raz usłyszałam o kredycie ratalnym. Następnego dnia wybrałam się wraz z siostrą do sklepu z RTV, AD i tak traf chciał, że kupiłam kilka rzeczy począwszy od ekspressu do kawy uwielbiam domowe late a skończywszy na żelazku.

W sklepie zajmuje swój kącik doradca klienta, który jak się okazało zajmuje się właśnie udzielaniem kredytów i załatwianiem formalności związanych z kupieniem poszczególnego towaru. Szczerze nie pamiętam ale bardzo szybko wszystko załatwiłam. Na początku oczywiście dowód osobisty , kilka pytań o zakład pracy i zarobki i potem  oczekiwanie na pozytywną weryfikację. I tak oto po roku czasu , spłaciłam swój pierwszy kredyt, w między czasie dostawałam inne propozycje pożyczek, ale w ramach rozsądku dążyłam tak naprawdę do kupienia sobie samochodu.

Z perspektywy czasu kredyt ratalny, inaczej nazywany kredytem na zakup towaru jest świetnym rozwiązaniem dla młodych, nowych osób co zaczynają przygodę w świecie finansowym. Dzięki takiemu systemowi spłaty, uwiarygadniamy się w oczach Banku, widniejemy w BIK Biuro Informacji Kredytowej na tak zwanej ” dobrej liście” i następnym razem mamy już łatwiej. Jest również wiele konkurencji oferujących kredyty ratalne i warto porównać warunki, ja na przykład trafiłam na promocję do 50 rat za 0% i faktycznie nie dopłaciłam ani grosza więcej za towar, który kupiłam. Najlepsze w tym wszystkim, jest to, że po spłacie kilku rat możemy starać się o kolejna pożyczkę bez zbędnych  formalności większość może być nawet na oświadczenie, czyli ustne informacje zgodne z prawdą. Myślę, że takie oferty kuszą ludzi i dobrze się stało, bo jestem zwolenniczką ryzykowania w życiu i spróbowania wszystkiego.

 

 

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments