70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Jak wziąć pożyczkę bez BIK?

Jak wziąć pożyczkę bez BIK?

Jak wziąć pożyczkę bez BIK?

Wzięcie pożyczki zazwyczaj wiąże się z koniecznością przedstawienia odpowiedniej dokumentacji, najczęściej potwierdzającej przychody, a także posiadania pozytywnej historii kredytowej. Osoby, które w przeszłości miały problemy ze spłatą długów, również mogą skorzystać z pomocy finansowej – dla nich najlepszym rozwiązaniem jest jednak pożyczka bez BIK. Co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka bez BIK – co oznacza?

Wszystkie osoby, którym zdarzało się zwlekać ze spłatą finansowych należności, figurują w rejestrze BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej. Większość instytucji finansowych, w tym przede wszystkim banków, sprawdza swoich klientów pod kątem BIK, aby mieć pewność, że będą oni w stanie spłacić zaciągnięty kredyt czy pożyczkę. Na szczęście dla osób, które w przeszłości zmagały się z problemami finansowymi, dostępne są pożyczki bez BIK. Jest to forma co do której nie są potrzebne żadne szczególne zaświadczenia, a przed jej przyznaniem nie sprawdza się informacji o kredytobiorcy. Dzięki temu można dość łatwo i szybko ją otrzymać, przedstawiając jedynie dowód tożsamości.

Jaką kwotę można pożyczyć?

Pożyczka bez BIK jest zazwyczaj dostępna w dwóch opcjach:

  • niewielkiej pożyczki na kwotę w przedziale 200-3000 zł, którą należy spłacić najczęściej w przeciągu 30 lub 60 dni,
  • pożyczki ratalnej na większą sumę, której spłata może zostać rozłożona nawet na kilkanaście rat.

Jest to więc bardzo dobra opcja dla osób, które na szybko potrzebują gotówki – czy to na mniejszy cel, taki jak zapłata rachunków, czy na większy, np. zakup auta.

Gdzie wziąć pożyczkę bez BIK?

Pożyczki bez BIK nie otrzymamy w banku – są to instytucje bardzo dokładnie weryfikujące swoich klientów, dla których ważne jest ograniczenie ryzyka braku spłaty należności. Należy szukać ofert wśród firm, specjalizujących się w pożyczkach bez zaświadczeń. Ich propozycje zazwyczaj są nieco droższe, co wynika z ryzyka przyznania pożyczki bez dodatkowego zabezpieczenia. Warto porównać oferty kilku placówek, by wybrać najbardziej korzystną dla siebie opcję. Najlepiej zdecydować się na pożyczkę od firmy, która została sprawdzona przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Pożyczka bez BIK – jak się o nią starać?

Otrzymanie pożyczki bez BIK nie jest zazwyczaj trudne. Dostępne są dwie opcje: można starać się o jej przyznanie stacjonarnie lub przez Internet. Przy wyborze pierwszej opcji wystarczy poszukać siedziby firmy pożyczkowej o najbardziej korzystnej ofercie i podpisać umowę bezpośrednio w biurze – zazwyczaj weryfikacja klienta trwa tylko chwilę, a jedyne potrzebne dokumenty to dowód tożsamości oraz ewentualne samodzielnie spisane zaświadczenie o zarobkach.

Wygodniejszą opcją jest pożyczka bez BIK przez Internet – w sieci można szybko znaleźć odpowiednią ofertę, a do uzyskania potrzebnej kwoty zazwyczaj konieczne jest jedynie wypełnienie formularza przez stronę internetową. Jest to opcja dla osób posiadających konto bankowe, ponieważ pieniądze zostaną na nie przelane. Do pożyczek tego typu nie są potrzebne żadne zaświadczenia, często umożliwiają one również dostosowanie ilości i wysokości rat do swoich potrzeb.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments