70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Kasy fiskalne Świnoujście

Kasy fiskalne Świnoujście

Najważniejsze zmiany w prawie w 2019 roku

Przedstawiamy najnowsze nowości w prawie, które nastąpiły wraz z 1 stycznia 2019 roku. W utrzymanie weszło wiele zmian dotyczących podatków, ale oraz w zakresie prawa pracy, czy prowadzenia kampanie gospodarczej, wiedzy i ubezpieczeń. Co warto wiedzieć?

Kasy fiskalne Międzyzdroje

Nowości w rozporządzeniu w 2019 roku
Nieodpłatna pomoc prawna dostępna szerzej

faktoria

faktoria

Od 1 stycznia 2019 roku z porad prawnej w forma nieodpłatny może wykorzystać wszystka kobieta, jakiej nie zostać na taką usługę. Jedynym warunkiem uzyskania darmowej usłudze będzie dostarczenie odpowiedniego oświadczenia. Taka ofertę to niezwykle skuteczna reklamę nie tylko dla ludzi, ale i dla adwokatów i radców prawnych, dla których będzie zatem możliwe źródło dochodów.

Nowości w uchwale o SN

Wraz z bieżącym rokiem wprowadziła w życie oraz nowelizacja w uchwale o Sądzie Najwyższym. To uczynienie zadania Trybunału Sprawiedliwości i Unii Europejskiej. Ułatwia ona sędziom SN i NSA powrót do wykonywania urzędu po 65. roku bycia, którzy wystąpili w stopień spoczynku.

Nowości w KRS

Podpisana przez Prezydenta została także ustawa o KRS, która stosuje ważne zmiany. Zmiany też zajmują działać w drugim dniu po publikacji ich w Serwisie Ustaw.
Zmiany w prawie w 2019 roku
Nowości w zakresie alimentów

11 stycznia 2019 roku wprowadziła w życie oraz ustawa, które zabezpiecza i zwiększa proces ścigania alimenciarzy, którzy zwlekają z łożeniem leków na nasze dzieci. Ustawa umożliwi szybszy przepływ wszystkich poradzie dotyczących dłużników alimentacyjnych pomiędzy organizacjami a komornikami sądowymi. Nowelizacja zakłada między innymi ważne sankcje wprowadzane na pracodawców oraz za nielegalne zatrudnianie osób zalegającymi z dopłatą alimentów.
Kasy fiskalne

Ministerstwo Finansów od takiego momentu przyzwyczaiło już obywateli, że jakieś zmiany dotyczące kas fiskalnych robione są tego dnia roku, czyli 31 grudnia. Tak toż było w obecnym roku. Zapowiadane a przez resort zmiany, które zajmowały wprowadzić kasy fiskalne online, nie weszły nadal w działanie.

Niższe limity podatkowe, ale większe kary

Nie w 2019 roku będzie można szybko stracić status małego podatnika w PIT oraz VAT. W ramach jednorazowej amortyzacji będzie podobnie można mniej odliczyć. Założone są i bardzo większe niż dotychczas kary za wydania i wykroczenia skarbowe.

Zobacz również  PKO BP

Pensja żony stanie się kosztem przedsiębiorcy

Bardzo dobre zmiany czekają przedsiębiorców, którzy w domowych firmach zajmują nie tylko swoje dzieci, ale jednocześnie żony. Wynagrodzenie dla członków rodziny będzie potrafiło być przyjmowane jak koszty uzyskania przychodu. Bardzo szybko będzie zdać stawkę podatkową. Nowe przepisy wpadły w utrzymanie 1 stycznia 2019 roku.

Konieczność udowodnienia samochodu w sklepie

W tym roku poprawiłyby się również bardzo zasady działające rozliczania wszelkich podatków dotyczących samochodów. Pewne odliczenie kosztów możliwe będzie jedynie po wykazaniu, że pojazd użytkowany jest właśnie w punktach firmowych. Wielu ekspertów uważa, że takie postępowanie będzie niemożliwe. Zmiany wprowadzone są dlatego, że właściciele firm bardzo często odliczali samochody, którymi przesuwają się prywatnie.

Źródło artykułu: Zmiany w prawie w 2019 roku 

 

Kasy fiskalne Międzyzdroje

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments