70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Kredyt dla firm

Kredyt dla firm

Kredyt dla firm

Coraz więcej przedsiębiorców narzeka na zatory płatnicze. Wraz z narastającą ilością niezapłaconych faktury wzrasta ryzyko, że sami nie będziemy mogli zapłacić naszym dostawcom. Jest to niezwykle niebezpieczne zarówno dla przedsiębiorstwa (ponieważ traci ono płynność finansową), jak i dla całej gospodarki (ponieważ upadki firm zmniejszają PKB i zatrudnienie).

Jak poradzić sobie z zatorami płatniczymi?

Pierwszą metodą jest poproszenie o otworzenie linii kredytowej (znanej także jako firmowy kredyt odnawialny czy po prostu kredyt dla firm). Firmowa linia kredytowa daje nam nawet kilkaset tysięcy złotych wolnych środków, które możemy przeznaczyć na bieżące finansowanie działalności, a także ewentualny rozwój. Koszty jej utrzymania są relatywnie niewielkie, a daje możliwość prowadzenia działalności operacyjnej w niemal każdych warunkach, a także ułatwia wykorzystanie właśnie zauważonej okazji czy też niszy na rynku.

Nie należy jednak zapominać, że linia kredytowa dla firm nie rozwiąże najważniejszego problemu – czyli niezapłaconych faktur. Gdy tylko firma stanie na nogi i będzie mogła kontynuować działalność bez przeszkód należy natychmiast podjąć kroki, które doprowadzą do odzyskania zaległych pieniędzy. Najprostszym środkiem jest samodzielne kontaktowanie się z dłużnikiem. Najlepiej codziennie, telefonem i mailem, a nawet osobiście. Ma to sens, ponieważ nawet, jeżeli dłużnik nie ma czym zapłacić teraz, to z pewnością gdy tylko na jego konto wpłyną jakieś pieniądze będzie wolał najpierw uregulować należność wobec tej firmy, która go ciągle „męczy”, niż tej, która co jakiś czas wyśle przypominającego maila o niezapłaconej fakturze. Gdy to zawiedzie, warto zastanowić się nad profesjonalną usługą odzyskiwania długów. Windykacja, świadczona przez wyspecjalizowane podmioty, pozwoli szybki i skutecznie odzyskać dług. Jeżeli także to zawiedzie, pozostaje ostatnia droga – czyli założenie sprawy w sądzie i skierowanie problemu do kierownika, który ściągnie należność z majątku dłużnika.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon
 

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments