70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Leczenie trądziku Goleniów

Leczenie trądziku Goleniów

Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Trądzik stosowany jest z przypadłością dotykającą młodych ludzi zaczynających w stopień dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej stanowi on tematem nastolatków, a w wielu przypadkach nigdy nie znika samoistnie, i z czasem stan cery tylko się pogarsza. Nie dokładnie lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak dbać o skórę, by odzyskała młody wygląd.

Leczenie trądziku Barlinek

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wychodzi z nieodpowiedniej pielęgnacji. Powtarza się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywistość istnieje taka, że w ten system można tylko pogorszyć stan naszej roli i zaognić stan zapalny. Jak zatem dobrze dbać o cerę trądzikową?

derminax

derminax

Delikatne mycie

Wiele osób do prania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego typu produkty nigdy nie pomogą nam skorzystać z trądzikiem, i wręcz przeciwnie – mogą go więcej nasilić. Co będzie to lepszym rozwiązaniem? Przede każdym łagodne produkty do czyszczenia – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić dobry produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w układu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w toniku nie znajdywał się alkohol, bo że on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi ważne szczególnie w przypadku cer mieszanych i szerokich. Jeśli skóra jest jeszcze wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Chociaż w przypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, i jeszcze roznieść stan zapalny na wszelką twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto również przemyśleć wybranie się na zabieg z użyciem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie stanowi w bliskiej ofercie firma Nanili Professional. Artykuły tego typu działają intensywnie, przynosząc rewelacyjne efekty. Kwasy mogą być natomiast stosowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co mówią niektórzy, wystawianie osoby na zlecenie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej kształtu, ale obecnie na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Znacznie dużo więc wyposażyć się w krem z filtrem UV i wręczać go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło produktu Jak dbać cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Barlinek

0 0 votes
Daj ocenę