70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo Turystykę możemy ważyć na morze kategorii – sam z podziałów wspomina o turystyce dużej i skutecznej, kwalifikowanej. Co ciekawe w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie chociaż w Polsce. Coraz bardziej nas ma penetrowanie miejsc mniej popularnych, a przez toż znacznie tajemniczych i interesujących. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie jedynie wielkie jeziora

Oczywiście wciąż największym wzięciem zajmują się Wielkie Jeziora Mazurskie. W sezonie letnim, ale i pd koniec miesiąca a do połowy września chodzi tu setki, i nawet już tysiące łódek. Inwestorzy walczą o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla dobrych żeglarzy problemem staje się rosnąca liczba motorówek a toż nierzadko przypominających niewielkie stateczki. Mimo to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się jeszcze więcej niewielkich marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny posiadają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa porusza się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i poszukuje akwenów mniej „znanych”. Chociaż to dość nie istnieje takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych danych dużo na wschód) że o keje i mariny. Jednak jako zacisze można potraktować Jezioro Wigry chodzące do największych w Polsce. Otrzymuje się w możliwościach Wigierskiego Parku Publicznego i indywidualnym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Właściwie jest uważać tu swoją łódkę, bo z wypożyczeniem możne być niestety. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele wpływu mają nieduże-rynnowe jeziora występujące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem potrafi stanowić jezioro Gołdap, na którym nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze własną łódką na pobliskie Jezioro Czarne. Największe w Polsce jezioro Hańcza niemal przez cały rok przyciąga płetwonurków.

A w gronie?

A w towarzystwie tych niższych jezior wiele interesujących osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie oddziałuje na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie najwyższe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Wystawiona na momencie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii angażują się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, ale i podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie może znajdywała się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na że nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments