70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Poczta kurier Trzebnica zamów online

Poczta kurier Trzebnica zamów online

poczta kurier

Z powodu rosnącego tempa życia i większej popularności transakcji internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Lubomierz jest dziecinnie łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Lubomierz

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera wiele ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wymaganiami a następnie poczekać aż Poczta kurier Lubomierz pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może wziąć naszą paczkę już w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu paczki gdzieś na czas. Zwyczajowo czas dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo paczek każdego miesiąca możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tylu paczek na pewno dostrzeżemy również korzyści z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego mieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza gdypakunki sporo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie niższa niż opłata za każdą z paczek z osobna. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni wysyłać większe ilości paczek powinniśmy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, gdy produkt który potrzebujemy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i sporo waży? Opłacalnym wyjściem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od wysłania normalnej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek oraz ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na wymiary pakunku powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Należy pamiętać, że licząc wysokość pakunku i wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety mogą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wody, w związku z tym lepiej nie przybliżać się do granicznej wagi pakunku. Decydując się na paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie może stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą zostać zniszczone. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie nadania pakunku, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Najczęstsze zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Lubomierz dba żeby wszystkie pakunki były przenoszone z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się przewracać a nawet zostać przygnieciona przez pozostałe przesyłki.

Kolejną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Lubomierz odbierając pakunek musi również ten dokument dostać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym należy pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Lubomierz .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę