70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Promocja pieluchy Czaplinek

Promocja pieluchy Czaplinek

Choroby wieku podeszłego

Ciało pracownika z rozwojem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w działaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to właśnie kilka z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej mają seniorzy?

Promocja pieluchy Tychowo

Choroby wieku starczego to skutek naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, natomiast ich spotkanie może przyspieszyć m.in. tryb życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby starsze często wymagają zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a ponadto uwagi i uwagi w najzwyklejszych czynnościach. Mogą być kłopot np. z prostą toaletą – wtedy potrzebne będą pieluchomajtki dla dorosłych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące choroby w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może działać zarówno mężczyzn. To jedna z najbardziej wstydliwych dolegliwości, o jakiej zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Potrafi żyć objawem chorób układu nerwowego, najczęściej pomimo jego przyczyną są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Tychowo

Zwykle trzeba mieć pieluchomajtki dla dorosłych, ale i wdrożyć odpowiedni plan działania – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to kolejna z chorób występujących często w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, i najwyższe jest u osób po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny zabezpieczają przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej łączy się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia opinie i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw sprawy oraz doświadczeń, problemy z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej ważne, jeśli senior jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie tenże i zapomni ważnych sprawy – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na klucz, odkręci gaz, wyjdzie sam na wieś dodatkowo nie będzie wiedziałem wrócić – że się to zapomnieć tragicznie. Zaburzenia pamięci to istotna i zła dolegliwość, często – pomimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Pewno zatem być ale także otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego rolę. Zaburzenia te potrafią towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To zaburzenie układu sercowo-naczyniowego występuje głównie u kobiet po 65. roku życia – cierpi na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, szczególnie w wczesnym stadium. Wada jest produktem procesów zachodzących w naczyniach tętniczych w siłę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, jakie potrafią spowodować lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni tryb jedzenia a niska dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich kwoty alkoholu, ale również uwarunkowania genetyczne. Lepiej jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić styl życia a dietę, a ponadto minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i leczyć preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania dowodzą, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to temat osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może prowadzić bez widocznych objawów. Są zawsze czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga bądź otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Tychowo

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments