70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

W co inwestować w czasach epidemii koronawirusa?

W co inwestować w czasach epidemii koronawirusa?

W co inwestować w czasach epidemii koronawirusa?

Koronawirus spowodował niemałe zamieszanie w gospodarce i finansach na całym świecie. Widać to także w Polsce. W co warto dziś inwestować?

Epidemia koronawirusa spowolniła gospodarkę i wywołała zmiany w portfelach wielu Polaków. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami duże problemy zaczęło mieć również wiele firm, które już w marcu zaczęły zauważać znaczne spadki w swoich obrotach. W nowej sytuacji coraz więcej osób zadaje sobie pytanie – jak inwestować pieniądze? Spadki stóp procentowych oraz niżej oprocentowane obligacje skarbowe nie są już atrakcyjną propozycją dla osób oszczędzających. Także trudno przewidzieć ruchy na giełdach.

Czy zatem inwestowanie trzeba zostawić na czasy po epidemii? Nie – najlepiej postawić na te metody, które wpisują się w obecne czasy. Zatem, w co inwestować w czasach koronawirusa?

Wybierz fundusze inwestycyjne

Chociaż dzisiaj fundusze inwestycyjne nie gwarantują wysokich zysków, to jednak jest to jedna z najpopularniejszych metod pomnażania pieniędzy przez inwestorów – zarówno tych początkujących, jak i mających większe doświadczenie.

Fundusze inwestycyjne są przystępną formą inwestycji, ponieważ nie wymagają od klienta żadnych dodatkowych czynności poza wpłatą środków. Resztą zajmują się wtedy doświadczeni inwestorzy współpracujący z bankami oraz innymi instytucjami specjalizującymi się w takiej formie lokowania środków.

Do wyboru są różne fundusze inwestycyjne różniące się pomiędzy sobą stopniem ryzyka. Jak inwestować pieniądze obecnie? Większość osób decyduje się na bezpieczniejsze fundusze, aby nie narażać swoich pieniędzy na znaczne ryzyko.

Inwestuj w nieruchomości

Gdzie inwestować pieniądze w czasach koronawirusa wtedy, gdy ma się do dyspozycji sporą sumę? Doskonałym wyborem będą nieruchomości. Dzisiaj to właśnie zakup mieszkania czy gruntów w przyszłościowej lokalizacji wskazywany jest jako jedna z najlepszych form lokaty pieniędzy.

Nieruchomości najmniej tracą na wartości w takich momentach jak obecnie, dlatego też są one nadal popularnym wyborem wśród inwestorów. Dodatkowo, prognozuje się spadki cen, co również jest dodatkowym atutem tej metody.

Zostań inwestorem w serwisach social lending

Osoby zastanawiające się, gdzie inwestować pieniądze, powinny także sprawdzić jeszcze jedną opcję – social lending, czyli pożyczki społecznościowe. To specjalny typ pożyczek pozabankowych, w których środki są pożyczane przez osoby prywatne – są one nazywane inwestorami.

Taką formę inwestycji oferuje między innymi serwis pożyczek społecznościowych dla firm Future Capital, który obiecuje, że dzięki ulokowaniu swoich środków w rozwój polskich przedsiębiorstw można zyskać nawet do 24% w skali roku. To wobec tego interesująca alternatywa dla popularnych form lokaty środków. W tym przypadku środki przekazywane są pożyczkobiorcy w ramach specjalnej aukcji pożyczkowej – na pożyczkę składa się wtedy wielu inwestorów.

Wybierz inwestycje alternatywne

W dzisiejszych czasach warto również sprawdzić różne inwestycje alternatywne. Pod tym terminem znajduje się szeroka gama różnych metod inwestycyjnych, które nie bazują na środkach płatniczych, lecz na przedmiotach, które posiadają wysoką wartość, która rośnie w czasie.

Do inwestycji alternatywnych zaliczane są między innymi dzieła sztuki, alkohole jak wina i whisky, samochody, a nawet przedmioty takie jak zabawki czy komiksy.

Tego typu inwestycje są jednak dość ryzykowne, dlatego dedykowane są przede wszystkim dla tych osób, które posiadają rozeznanie w danej dziedzinie – wtedy można łatwiej określić, czy konkretne przedmioty będą mogły w czasie zyskać na wartości i potem zostać odsprzedane w atrakcyjnej dla inwestora cenie.

Zatem, jak inwestować pieniądze w dobie koronawirusa? Zamiast lokat czy obligacji warto postawić na takie metody, które dopasowane są do dzisiejszych czasów – dzięki nim także można sporo zarobić!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
1 rok temu
Daj ocenę :
     

Inwestowanie w nieruchomości nie jest już taka bezpieczną przystanią jak kiedyś. Nieruchomości nadal są bardzo drogie, jednoczęsnie wynajmujących jest mniej tak więc ceny wynajmu spadają. Zysk nie jest tak dobry jak kiedyś. Ze swojej strony polecam bardziej zastanowić się nad wspomnianymi tutaj inwestycjami w pożyczki. MOzna na tym zyskać o wiele więcej.